Експерименти, або як проводити А/Б тестування в Facebook Ads

556
4 хв.

Ну що, пані та панове, готові? Сьогодні буду виступати в ролі ведучого передачі «Галілео», і пора починати наші Експерименти. Для початку нам знадобиться рекламний кабінет Facebook і парочка рекламних кампаній. Для чого потрібен розділ «Експерименти»? У пропонованому розділі зібрані всі тести, рекламні кампанії, а також статистика і звіти.

Цього разу Цукерберг постарався: інтерфейс став більш комфортним і вибрати потрібний тест не складає труднощів. Усього їх 4:

 • A / B тестування;
 • Тестування з контрольною вибіркою (після IOS 14 недоступно);
 • Дослідження впізнаваності бренду;
 • Тестування оптимізації бюджету.

Розглянемо кожен окремо.

A / B тестування

За допомогою цього інструменту можна проводити порівняльне тестування різних параметрів таких як: гео, вік, текст і тощо. Але це не межа: також є можливість порівнювати статистику кампанії і груп кампаній. Теорія, звичайно, це добре, але покажу на практиці.

 1. Починаємо налаштування тесту. За основу ми можемо взяти нинішні групи, кампанії або створити копію.
 1. Створюємо дубль кампанії, вибираємо групу оголошень для тесту і змінну. У нашому випадку — це стать і вік. Версія А готова.
 1. Готуємо Версію В, вибираємо потрібний вік і стать.
 1. Визначаємося з бюджетом, терміном і основними метриками, за якими буде аналізуватися успішність версій.
 1. Вуаля: тест зібраний і готовий до запуску.

Дослідження впізнаваності бренду

Інструмент відмінно підходить для вимірювання впізнаваності компанії. Але є одна маленька заковика: ви можете використовувати інструмент тільки, якщо акаунт відкрутив понад 10000$. Як це працює:

 1. Визначаємо, що ми хочемо протестувати, наприклад, акаунт або кампанію. У прикладі я вибрав акаунт.
 2. Вибираємо бізнес сторінку, регіон і вертикаль кампанії. Слідом за цим йде графік тесту.
 1. Ну й найголовніше — тип опитування. Його можна залишити стандартним із редагованими параметрами. Або додати інший із переліку, який надає Facebook.
 1. Перевіряємо всю інформацію й запускаємо.

Тестування оптимізації бюджету кампанії

За своєю суттю, логіка роботи цього інструменту схожа на A/B тестування. Вибираємо потрібну кампанію і змінну. Готуємо версії А і В, налаштовуємо графік і бюджет. На завершення тесту аналізуємо вплив оптимізації бюджету на рекламну діяльність на основі ціни за результат.

Підсумкові результати

Після тестування різних параметрів нас неминуче чекають звіти та аналітика. На їхній основі й буде відбуватися оптимізація. Спеціально для читачів створив A / B тест 2-х IOS кампаній, щоби визначити найефективнішу з них. Тестовані параметри: вартість установки, CPM і CPC.

У моєму випадком зі звіту зрозуміло, що кампанія на місто Алмати приносить мені дешевші установки. Це означає, що саме час зосередити увагу на цій кампанії й підвищувати бюджети. Далі поговоримо про CPM.

За отриманими даними стає ясно, як оптимізувати кампанії. У жартівливій формі назвемо це так: «Я людина проста. Бачу низький CPM — туди й запускаю». Ну і, звичайно ж, CPC. Розбивка в цьому розділі подібна CPM: фінальні результати, вік, стать.

Висновки

Facebook Експерименти — відмінний і зручний інструмент для тестування різних параметрів РК. Грунтуючись на отриманих даних, можна запускати ефективні кампанії, які будуть приносити результат. Усім хороших тестів і нехай прибуде з вами сила!

31 серпня 2021
5 / 5 (3 голоса)