Кейс BUDUSUSHI: сайт vs додаток?

495
6 хв.

Проєкт - BUDUSUSHI
Сайт - budusushi.ua

Тип послуг — просування мобільного додатка.

Результати просування:

 • збільшилася кількість завантаженнь додатка;
 • збільшилася кількість транзакцій.

Період роботи: з червня 2019 до сьогодні.
 

Про BUDUSUSHI

Співпраця Brander і BUDUSUSHI — історія про те, що вигідніше просувати: сайт або додаток; як просуватися з готовим сайтом і додатком.
BUDUSUSHI — одеська мережа суші-магазинів формату «take away» з власною доставкою. Компанія поставила собі амбітну мету: економити час клієнтів, робити життя кращим, надаючи зручний спосіб замовити та швидко отримати суші.
 

У BUDUSUSHI вже був свій сайт і додаток. Також була налаштована рекламна кампанія. Проблема, з якою зіткнувся менеджмент, — неефективність результатів у Facebook. Потрібно було створити стратегію, яка поліпшить показники.

Основні цілі проєкту

 1. Підвищити впізнаваність бренду.
 2. Збільшити кількість установок програми.
 3. Зменшити витрати на рекламу.
 4. Конвертувати цільову аудиторію в клієнтів.
   

Визначення стратегії робіт по просуванню BUDUSUSHI

Завданням співпраці BUDUSUSHI та Brander було просування послуг з доставки суші. Потрібно було визначити, що вигідніше і рентабельніше: сайт або додаток. Які інструменти підійдуть для кожного з каналів продажів.

Успішна маркетингова стратегія починається з аналізу ринку і продукту. Аналіз сайту і рекламного кабінету дозволив нам скласти список робіт, правок і ТЗ на рекламний піксель і товарний фід. Аналіз програми та тестування подій дозволив визначити відсутні сюжети, з'ясувати принципи роботи глибоких посилань.

На основі аналізу цільової аудиторії BUDUSUSHI сформована сегментація:

 1. Heavy Users — активних користувачів смартфонів. В основному, це молода аудиторія, яка звикла робити все через смартфони, а ПК підключати тільки для особливих завдань. Їм зручно і звично замовляти через додаток.
 2. Ті, хто рідко користується смартфоном або кому важко з ним взаємодіяти. В основному, це вікова аудиторія. Їм зручніше користуватися сайтом. Також є невеликий прошарок тих, хто просто не хоче встановлювати додаток і віддає перевагу над ним сайту.

На першому етапі налаштування таргетованої реклами було прийнято рішення розділити її. Одні рекламні кампанії вели відразу на сайт, а для додатка була створена двоетапна воронка:

 1. Реклама веде користувача в App Store або Play Market, звідки він встановлює додаток BUDUSUSHI та робить замовлення.
 2. Якщо користувач не зробив замовлення, починається другий етап. Його "наздоганяє" таргетована реклама з каруселлю товарів (динамічний ремаркетинг) + він отримує повідомлення про акції через push-повідомлення в додатку і Viber-розсилку.

Маркетингова стратегія показала результат вже в перший місяць після запуску: 300 прямих конверсій з рекламної кампанії. В цілому, враховуючи також асоційовані конверсії та повторні покупки, було досягнуто 900 конверсій.

Медійна реклама почалася з автостратегій. Вони були запущені та автоматизовані до свят, і дуже швидко підвищили попит на брендовий трафік. Для посадочних сторінок була обрана стратегія А / В тестування. Постійно вводилися коригування ставок по різним пристроям.

Щоб поліпшити ефективність рекламних кампаній, ми почали тестувати нові креативи. Щоб контент чіпляв, хайпували на трендових мемах, використовували акції механіки, налаштовували таргетинг на певні геоточки, тестували вік, інтереси та стать цільової аудиторії.
 

Завдяки тому, що ми з замовником були проактивні, у нас швидко сформувалась ефективна система співробітництва. На завершення тестів, спираючись на дані аналітики, разом з клієнтом перерозподілили бюджет на користь просування програми.

Маркетингові стратегії для додатка показали наступні результати:

 1. Підходить для тієї аудиторії, яка часто взаємодіє з телефоном. З його допомогою зручніше здійснювати покупку. Якщо програма не гальмує і не набридає надмірною кількістю рекламних повідомлень, людина буде ним користуватися.
 2. Ще краще, коли через додаток клієнт отримує додаткові плюшки — промокоди та знижки. Це надовго утримує його, формує лояльність до компанії та звичку замовляти саме тут.
 3. Завжди перед очима. Клієнт постійно взаємодіє зі смартфоном, запам'ятовує айдентику бренду, переймається довірою.
 4. Шлях клієнта до покупки скорочується. У випадку з сайтом, наприклад, з банерною рекламою, людина спочатку клікає на неї, чекає завантаження сайту в браузері, серфить меню, товари, кошик. За цей час він може неодноразово передумати. З додатком шлях до покупки скорочується в кілька кліків.
 5. Встановлення програми вже говорить про те, що користувач зацікавлений в придбанні послуги, вибрав саме цей бренд і лояльно до нього налаштований. Через додаток людина постійно повертається та обходиться для бізнесу дешевше, на відміну від сайту. 
 6. У додатку є можливість налаштування безкоштовної push-розсилки.
 7. Додаток на старті обійдеться дорожче, але в перспективі та завдяки грамотному маркетингу, він заощадить рекламні бюджети та швидко окупиться.
КЕЙС BUDUSUSHI: САЙТ VS ДОДАТОК?

Результати та висновки

Результат співпраці BUDUSUSHI та Brander:

 1. Контекстно-медійна реклама збільшила транзакції на 10%, дохід на 6%, кількість дзвінків на 33%.
 2. Дохід з рекламних мереж збільшився в три рази.
 3. Додаток дозволив заощадити до 50%.
 4. Креативи в рекламі поліпшили імідж компанії.

Історія співпраці BUDUSUSHI та Brander дає можливість переосмислити зв'язку сайту і додатки. Якщо бізнес знаходиться тільки на старті, то сайт — найкраще рішення. Він обійдеться дешевше і швидше запуститься. Сайт — перший контакт бізнесу і покупця.

З розвитком рітейлу, додаток стає просто необхідним. Сайт — перша точка, з якої починається знайомство з брендом в мережі. Він веде користувача в додаток, щоб утримати там. Так кожен клієнт обходиться дешевше. Як тільки проєкт стає стабільним, є динаміка і постійні клієнти, приходить час вкластися в розробку програми.
 

08 липня 2020
5 / 5 (2 голоса)