Лонгрід про ціну розробки мобільного застосунку

558
11 хв.

Настав час серйозно і ґрунтовно поговорити. З прикладами та вказівниками. Спробуємо скласти гайд для всіх, хто запитує про ціну розробки програми та чекає від нас короткої відповіді. Ви дізнаєтесь:

  • звідки різниця в ціні;
  • що входить у вартість;
  • складники розробки під ключ.

Питання розкриватимемо докладно, тому озбройтеся кухлем смачного чаю. Поїхали!

Як ми це собі бачимо?

Клієнт, який запитує про ціну, сприймає розробку по-своєму. Вона йому здається простим шляхом із точки А до точки В. Якщо команда проходила цей шлях неодноразово, питання вартості, на думку клієнта, вона має колоти як горішки. Прийдеться вас розчарувати. Кожен проєкт різний! Потребує індивідуального підходу та унікального бачення. Потрібно враховувати, чи робитимемо ми дизайн, серверну частину й тех саппорт. А ще маркетинг, він головна частина пазла успішного продажу. Оголосити вам ціну без знання нюансів неможливо.

На честь такого знаменного лонгріда відділи маркетингу та продажів підняли історію кейсів і детально її вивчили. Потім зв’язалися з автором, який пише ці рядки, і розповіли все в деталях. Автор склав ось таку захоплюючу таблицю:

Застосунок магазин. Каталоги, замовлення. (від 1 до 2 місяців)≈ $20к
Доставка їжі/продуктів, контроль замовлень та кур’єрський сервіс (1,5 — 2 місяці+)≈ $25к
Магазини з каталогами, особистим кабінетом, пошуком, адмін панеллю (1,5 — 2 місяці +)≈ $20к
Застосунок для бронювання квитків, гарячих турів, туристичний гайд (7 місяців +)≈ $100к
Фінтех застосунок для банків (9 місяці+)≈ $100к

 

Чому питання «Скільки коштує?» бісить розробників

Приклади — найкращий спосіб пояснити. Уявімо собі порожню ділянку землі. Вам він придивився, ви вже давно хотіли жити за містом. Бізнес йде непогано, настав час виконувати мрії. Й ось ви телефонуєте архітектору, якого вам порадили друзі, але замість привітання кажіть йому: «Скільки буде коштувати мій дім?». Архітектор відповість: «Стривайте, голубчику, але я ж не бачив вашу ділянку, не знаю ваші запити, ціну ви дізнаєтеся потім!».

З мобільними програмами ситуація приблизно така ж. Поки не побачиш обсяг робіт і не зрозумієш, у яких деталях таїться диявол, про ціну й думати забудь. Пояснити можна лише систему оцінювання. Тож про все за чергою. Ось послідовність робіт від нас:

  • Знайомимося з об’єктом та суб’єктом. Наші спеціалісти за підтримки менеджерів проводять із клієнтом ознайомлювальну бесіду. Знімають, за потреби, рожеві окуляри. Після цього починають нанизувати на цінник технології, які будуть використовуватися в роботі. Це перший та головний крок під час формування ціни.
  • Розкладаємо роботу на складники. Ви не робот і не можете знати всього, що може стати в пригоді під час роботи. Часто деякі зони вимагають серйозної переоцінки, а це додаткові роботи, залучення фахівців та інші нестиковки з планом. Ми це обговорюємо та намагаємось оперативно виправити.
  • Визначаємо мету. Ви вважаєте, що для класного та прибуткового сайту вистачить X-годин, але виявляється, що потрібно значно більше. Консультувати вас можуть як менеджери, так і програмісти. У будь-якому випадку замовник не завжди в курсі нюансів програмування, та він і не має бути. Ми завжди раді розвіяти непорозуміння.

Витратні сторони програми

Зрозуміти питання ціни також допомагає розкладання теми, що обговорюється, на компоненти. Для вас не секрет, що програми бувають різної складності. Від цієї складності залежить, які витрати зазнає студія. Їх ми вимірюємо кількістю годин наших фахівців.

Прямі витрати

До цієї категорії ми відносимо трудові витрати. Тобто витрати, які визначають, наскільки більше складних дій треба робити. До них варто віднести індивідуальний дизайн платформи, наскільки складною є серверна частина і які інструменти будуть в адміністратора.

Серверна частина

У будь-якої програми складніше калькулятора є серверна частина, яку вам не видно, але без неї робота програми неможлива. У ній міститься база даних програми і, якщо її не відбудувати без жодної похибки, проблем на релізі не оберешся. Це одна з найвідповідальніших частин розробки.

Екрани, дії та склад програми

Усі екрани, які ви бачите в застосунках, придумані людським мозком і втілені людськими руками. На жаль, поки що немає надрозумного штучного інтелекту з естетичним смаком і він не зможе генерувати сайти, на яких сотнями будуть продаватися товари.

Сценарій користувача

З моменту, як користувач запускає програму й реєструється, починається його взаємодія з програмою. Щоби покращувати досвід користувача, потрібно вивчати всі ці маленькі звички кожного і втілювати переваги на місці недоліків.

Найчастіше клієнт запитує нескладну авторизацію за номером телефону, але іноді йому потрібно більше. Ми починаємо додавати функції, на кшталт генератора паролів, двофакторної автентифікації, авторизації за допомогою соціальних мереж. Як ви зрозуміли, другий випадок буде дорожчим

Вшити функції смартфона

Що таке телефон у 2006 році? Він дзвонить, передає СМСки та дещо робить  за Bluetooth. Так от зараз обсяг цих функцій у сотні разів вищий. Коли розробляєш програму, доводиться враховувати всі ці особливості. Ми хочемо оплачувати покупки, підтверджувати ID, автоматизувати процеси одним клацом. Коректно налаштувати подібний інтерфейс — це і є завдання із зірочкою для команди Brander.

Інтеграції

Для застосунків-магазинів уже стало нормою використовувати дані з інших сервісів: соцмереж, месенджерів, платіжних систем, на зразок нової для українців PayPal, навіть карт Google. Якщо ви хочете собі весь цей наворочений тюнінг, доведеться збільшувати запланований бюджет.

Дизайн під себе

Клієнти гидують повторювати за кимось, а тим більше за конкурентами. Усі хочуть унікальну картинку, яка виділятиме їх на тлі інших. У гонитві за унікальністю запропонувати індивідуальний дизайн — наше базове зобов’язання.

Дизайнер і розробник розробляють програму завдяки гайдлайнам від Apple та Google. Гайдлайн — зведення правил, завдяки яким стає зрозуміло, як мають виглядати елементи інтерфейсу на вибраній платформі, на яких місцях їм потрібно знаходитися. Іноді замовник вносить до цієї моделі поправки, але ми залишаємо за собою право оскаржити його пропозиції, пояснивши свою позицію завдяки конкретному гайдлайну.

Маркетинг

Пункт, про який забувають

Вебкомпанії починають оцінювання, відштовхуючись від особливостей iOS та Android версій. У якій із них доведеться витратити більше годин і який інструмент відточити до ідеалу? Ми частково підтримуємо такий підхід, але наголошуємо на цільовій аудиторії. Команда з маркетингу вигадує найкоротший шлях у серце вашого споживача. Це серйозні знання, унікальні, і вони підвищують шанс на успіх, а не на хвастощі перед випускниками IT-курсів.

Наприклад, ви задумали собі магазин нестандартної кухні, скажімо, тайванської чи малайзійської. Ринок ризиковий, але можна спиратися на знання і ступати в бізнес твердіше. Для цього фахівці Brander дізнаються в місцевих чатах та соцмережах, що фанати китайської кухні дуже хочуть спробувати тайванську. Це каже, що ми вже маємо аудиторію і вона швидко клюне на вашу пропозицію. Приклад грубуватий, але його достатньо, щоби зрозуміти важливість досліджень.

Міркуємо далі

Ми хочемо знати не тільки смаки шанувальників китайської кухні, але й унікальніші дані. Наприклад, як довго конкретний користувач вибирає товари в інших застосунках або яким стравам віддає перевагу насамперед. Це дає змогу вибудувати вже вашу програму з масою тонких налаштувань. Маркетингова команда знає послідовність пунктів реалізації успішного докладання. За красу та функціональність нехай відповідають дизайнери та кодери. Маркетологи в Brander — це кіннота продажу та sales-психології.

Які кейси успішні?

З аналітикою — знання ринку й робота з успішними кейсами, години складного вивчення роблять випуск поганого продукту дуже складним. У вас усе буде супер, аміго.

З «дорожньою мапою» — це логіка шляху до користувачів, про яку я розповів вище. Тут проводяться випробування на розуміння, як розколоти потенційного покупця.

З планом наперед маркетологи також називають цей план стратегією. Тут враховуються кроки, необхідних успіху докладання. Також розписуємо, як потрібно проводити масштабування продукту за суттєвих успіхів.

Напевно, маркетолог додав би ще півтора десятка пунктів, але тоді вам доведеться затриматися тут ще на дуже довго, а нам ще є чим поділитися про формування вартості розробки.

Програмування

Найочевидніший пункт

Для початку команда розробників запитає, а розробка нативна чи кросплатформова? Мені здається, жоден проект ще не розпочинався інакше. Кросплатформа дає змогу заощадити час, але позбавляє певних плюшок, які є в нативних можливостях Google та Apple.

Серверні частини. Сеньйор Бекенд

Поясню на простому прикладі. Система в Інтернеті складається з двох частин. Перша — клієнтська. Фактично, програма, якою користуєтеся ви на смартфоні чи комп’ютері. Нехай це буде ваш застосунок. Сам собою він не вміє нічого, він марний. Його завдання — відбивати інформацію, яку він отримує з темної невідомості.

Ця темна невідомість — друга частина системи. Сервер або бекенд. Він взаємодіє з клієнтом у такий спосіб, що він отримує всю необхідну інформацію. Бажано швидко. Пропоную називати back-end розробку, спрямовану на створення «мозку» нашого застосунку. Ми не приховуємо, що цей етап у 90 % виявляється найвитратнішим. Швидкодія, безшовність та синхронність забезпечують споживачам досвід, за який вони з нетерпінням віддадуть будь-які гроші. Це коштує грошей та виправдано.

Тестування

Важливий складник виконаної роботи з програмування. Перевірка проводиться не тільки з технічного погляду, але і з логічного. Ми оцінюємо, як програма продає і як виконує свої безпосередні функції.

Важливо розуміти, що користувачі мають різні екрани, різні технічні характеристики, але скрізь застосунок має працювати однаково добре. І тому тестування займає від 10 до 20 % часу на проєкт.

Публікація & техпідтримка

До публікації готуються кілька днів. Складаються скріншоти, описи, ключі. Перед відправкою проводимо контрольний стрес-тест. Насамперед приділяємо увагу платіжним системам та аналітичним інструментам. Якщо робиш онлайн-магазин, ці параметри в списку найголовніших. Якщо все працює коректно, натискаємо на запуск.

Якщо говорити про технічну підтримку, то тут важливо стежити за оновленнями Android та iOS. Застосунок потрібно підтримувати в актуальному стані, щоби користувачі не відчували себе покинутими. В ідеалі технічні роботи проводити постійно, навіть у профілактичному ключі. Це дає змогу уникнути критичного обвалу о третій ночі, коли ви будете у відпустці на сонячному пляжі. Засмагайте в задоволення, без думок про технічні косяки. Кожен має займатися своєю роботою!

Висновки

  • Оголосити вартість програми без урахування пунктів, описаних у цьому лонгриді, неможливо!
  • Вартість годин та складність праці впливають на вартість програми, але ми також оцінюємо, як складно буде продати продукт у майбутньому, ми оцінюємо маркетингом!
  • На ціну впливає й те, скільки сервісів ми приєднаємо й зі скількома системами потрібно буде провести інтеграцію.
  • Витрати на тестування також вносяться до кошторису. Кожному клієнту ми розповідаємо про важливість тестування. Якщо ви пропустили цей пункт, повертайтеся назад та уважно його вивчіть.

Щиро сподіваємося, що прочитавши наш детальний гайд, ви отримали відповіді, якщо не на все, то на більшість ваших питань. Наші менеджери готові проконсультувати вас додатково для уточнення інформації.

Ви готові зробити найкрутіший застосунок EVER?!

21 листопада 2022
5 / 5 (2 голоса)