Розробка застосунків доставки їжі: оптимізація доставки та замовлення

18
8 хв.

Замовити їжу з дому, щоб самому не мотатися містом — звична справа. Доставка їжі, продуктів стала буденністю для користувачів з України та всього світу. Є два формати роботи кур’єрських служб, які представлені на ринку: агрегатори замовлень і власні доставки від ресторанів. І сьогодні ми поговоримо про те, як створити зручний застосунок для доставки їжі та на що потрібно звернути увагу під час розробки.

Агрегатори та їхні особливості

Агрегатори працюють за простим і зрозумілим принципом: у застосунку або на сайті представлені різні заклади, які структуровані за типом кухні або типом закладів.

Користувач робить замовлення, менеджер передає замовлення в службу доставки ресторану. Або це може відбуватися автоматично без участі менеджерів.

Особливості такого формату:

 • партнерські умови приносять прибуток агрегатора;
 • закладам не потрібно робити свій власний застосунок;
 • ресторан отримує збільшення аудиторії та клієнтів.

Витрати для ресторану:

 • лояльність розвивається не до ресторану, а до бренду агрегатора;
 • знижується прибутковість зі страви, але загальний прибуток збільшується.

Доставки від ресторанів або власні сервіси

Власний сервіс — власна доставка їжі під однойменним брендом ресторану або компанії. Компанії відкривають свої служби, коли розростаються або перетворюються на мережу ресторанів. Хорошим прикладом стане проєкт, який пережив пандемію, зростає і розвивається з 2011 року — «Япошка».

Особливості такого формату:

 • вузькопрофільний асортимент страв;
 • користувач завжди знає, що очікувати від якості їжі;
 • підвищення впізнаваності бренду;
 • діджиталізація відносин між закладом і клієнтом.

Витрати для ресторану:

 • потрібно замовити розробку окремого застосунку;
 • прив’язка застосунку до внутрішньої POS-системи вимагає фахівців;
 • свій автопарк або транспорт для кур’єрів;
 • штат кур’єрів.

Витрати незначні, якщо порівнювати їх із користю і збільшенням доходів компанії. У такий спосіб ресторани можуть обслуговувати велику кількість клієнтів, без розширення своїх ресторанів.

Перелік базових моментів під час розробки застосунку для доставки

Не важливо, який саме тип доставки або сервісу виберіть, є низка моментів, які будуть обов’язковими для кожного з них. Розробка завжди відбуватиметься поетапно, а наведені нижче моменти притаманні обом типам сервісів:

 1. Дослідження ринку та потреб клієнтів. Вивчіть ринок і споживача: визначте головні особливості вашої доставки, зіграйте на болях споживачів. Що їм важливо? Швидка доставка? Дайте їм швидкий сервіс. Розробіть систему так, щоб доставка в будь-яку точку міста не тривала більше ніж 30–40 хвилин. Ми вирішили зробити швидку доставку однією з головних переваг, коли працювали над проєктом «Grocemania» в Англії.
 2. Вибір бізнес-моделі компанії. Тут ви вибираєте тип сервісу, який хочете побудувати: власний сервіс доставки для бренду або ж агрегатор.
 3. Дизайн та ергономіка. Дизайн має бути простим і ергономічним, зрозумілим. Користувач не хоче занадто багато часу проводити за пошуком кнопок і варіантів оплати. Користувач має одразу розуміти, що і де розташовано, як оплатити та зробити замовлення. Чим менше зусиль докладає користувач до замовлення продукту, тим вищі його показники лояльності до бренду.
 4. Оптимізація процесу доставки. Інтернуйтесь із кур’єрськими службами або створіть власну мережу кур’єрів. Розробіть оптимальні маршрути доставки для зменшення часу доставки. Забезпечте відстеження замовлення для клієнтів і ресторанів.
 5. Оптимізація процесу замовлення. Залежно від типу доставки потрібно додати систему фільтрів, зручний каталог і навіть пошуковий рядок. Є опція додати систему тегів до меню або певних товарних позицій, щоб користувачі могли через них орієнтуватися та шукати схожі пропозиції.
 6. Підтримка клієнтів. Підтримка клієнтів важлива, оскільки ніхто не застрахований від помилок: не поклали прилади, забули соус тощо. Це дрібниці, але покупець залишиться незадоволений. Для мінімізації конфліктів і підвищення рівня лояльності система підтримки клієнтів має працювати активно й ефективно.
 7. Це стосується і системи підтримки ресторанів, які можуть зазнавати труднощів після підключення їхнього ресторану до служби доставки.
 8. Відповідність законодавству. Важливий момент, особливо, якщо ви працюєте з іншими країнами, як у випадку з компанією «Grocemania». Ми працювали з іноземним ринком і треба було отримати повну консультацію юристів і відповідати законодавству країни, щоб ні в нас, ні в замовників згодом не було проблем.

Особливості розробки застосунків доставки їжі для клієнта

Для клієнтської версії обов’язкові такі компоненти:

Особистий профіль. Реєстрація може бути, як за номером телефону, так і через різні соціальні сервіси. Ви можете додати історію замовлень і кнопку «повторити». Цією функцією користуються постійні клієнти, що значно полегшує процес взаємодії клієнта й ресторану.

Процес. Дайте клієнтам можливість відстежувати всі процеси доставки:

 • ресторан отримав замовлення;
 • ресторан прийняв замовлення;
 • замовлення готується;
 • кур’єр виїхав за замовленням (якщо це агрегатор);
 • кур’єр забрав замовлення;
 • кур’єр у дорозі;
 • вкажіть орієнтовний час доставки з невеликою амплітудою в 3 хвилини;
 • покажіть транспорт, яким користується кур’єр (схематичні зображення на мапі стануть гарним помічником).

Платежі. Простота й мінімалізм. Оскільки більша частина замовлень відбуваються з мобільних пристроїв, додайте оплату картками й такими методами як Apple Pay, Google Pay.

Рейтинги та відгуки. Відгуки користувачів потужний інструмент, який завжди покаже й підкаже слабкі місця, якщо такі є.

Чайові. Дайте можливість залишити чайові онлайн, якщо в покупця не було готівки або дрібних купюр.

Повідомлення. Додайте не тільки сповіщення, що замовлення поруч тощо, а й оголошення про акції та знижки, промокоди та бонуси від компанії.

Особливості розробки застосунків доставки їжі для компаній і кур’єрів

Цікаво те, що здебільшого користувач, коли думає про доставку, враховує лише свої потреби, як клієнта. А ось про потреби компанії, як продавця забувають. Але ми не забули й розповімо, що важливо враховувати в процесі розробки. Що потрібно враховувати при створенні програми доставки їжі.

Кур’єрська версія:

 • Особистий профіль кур’єра і його відгуки, оцінки клієнтів, кількість виконаних замовлень.
 • Управління замовленнями. Можливість прийняти/відхилити замовлення, вивчити подробиці або зв’язатися з клієнтом в екстреній ситуації.
 • Статус замовлення. Кур’єр змінюватиме статус замовлення, щоб клієнт завжди бачив, де його продукти й час їхнього прибуття.
 • Маршрути. Подбайте про те, щоб навігація співробітника по місту була правильною і точною.

Версія адміністратора:

 • Особисті профілі. Там буде доступ до профілів клієнтів і кур’єрів.
 • Управління контентом і меню. Адміністратор може працювати з меню, змінювати ціни, позиції, додавати нові матеріали.
 • Обробка замовлення. Адміністратор приймає замовлення, обробляє і перенаправляє їх у ресторан або відразу співробітникам.
 • Зв’язок із клієнтом. В екстреній ситуації адміністратор зв’язується з клієнтом і допомагає розв'язати питання або компенсувати збитки.
 • Отримання платежів. Платіж реалізовано у версії для клієнта, а ось в адмінці має бути видно звітність, статус платежу, таблиці надходжень та інші показники.

Висновки

Розробка застосунків для замовлень і доставки їжі процес комплексний і трудомісткий. Розробникам потрібно враховувати не тільки потреби користувача, як покупця, але ще й комфорт, зручність ресторанів.

Якщо у вас є ідея відкрити свою доставку або створити цілий агрегатор, команда Brander завжди готова до цікавих завдань. Тим паче, в нас є великий досвід роботи з доставкою їжі й не тільки в Україні.

11 червня 2024
5 / 5 (2 голоса)