Як придумати назву для чого завгодно?

1598
5 хв.

Є бізнес, а імені йому немає. Сумно відома історія! Переживати не варто, адже попереду архітекторська робота з вигадування вашого особливого нейму. Сьогодні ви зрозумієте базові принципи, за якими будувалися такі хіти у світі неймінгу як Coca-Cola, Facebook та McDonald's. Моя мета — розвіяти міф, що ці назви з’явилися випадково, як за помахом чарівної палички. Ви зрозумієте певний алгоритм утворення звуків, а потім стане зрозуміла вся система.

З чого варто розпочати?

Практика каже, що одними з найкращих неймерів є не копірайтери, а самі підприємці. Здавалося б, феномен. Людина роками відточує майстерність вигадувати слова, а бізнесмен собі однаково вигадує найкращий варіант. Цей варіант, безумовно, крутий, але трапляється не так часто. Імовірніше, що ви звернетеся до неймеру. Однак, я не хочу вас недооцінювати, припускаю, що ви вирішили розгадати ребус із новим ім’ям самостійно. У вас це обов’язково вийде, але спочатку непогано б озброїтися перевіреною фантазією.

Вивчіть конкурентів

Без скрупульозного аналізу не вийде. Подивіться на імена тих, на кого рівняєтесь, потім на тих, кого вважаєте несмаком. Після цього переходьте до вигадування. Ваш варіант буде десь посередині, ближче до ідеального імені групи з вашими кумирами.

Що дала вам аналітика? Чи зможете відповісти на базові питання?

  • Як багато імен-описів? Якщо багато, то думайте над образним.
  • Конкуренти скорочують? Ми робимо докладніше.
  • Неологізм? Робимо просто та зрозуміло
  • Англійські незрозумілі фрази? Називаємо зрозуміло для вітчизняного споживача.

Вам зрозуміла модель? Ідіть проти течії, але не перегинайте. Не всі принципи треба порушувати та не всіма правилами нехтувати.

Полюбіть лаконічність

Великі компанії люблять короткі імена. Це і зрозуміло, класну назву хочеться говорити за один видих. Оптимальна довжина звучної назви — від одного до чотирьох складів. Принцип «коротше — краще» працює в неймінгу безвідмовно. Професіонали скорочують у всьому: Hewlett-Packard перетворюється на HP, а Procter & Gamble на P&G.

Зберігайте нейтралітет

Цю вимогу не зустрінеш у популярних трактатах із генерації імен. З огляду на те, що кожен із них кричить бізнесменам: «Виділяйтеся!», радити нейтральність якось дивно. Але я раджу нейтральне ім’я.

Назва бізнесу, щоби він не виробляв, не має накладати зобов’язання на виконавців. Бізнес має вміти проводити ребрендинг у будь-яких умовах. Проведіть зі своїм ім’ям тест: спробуйте приставити ім’я до іншого бізнесу, зворотного від вашого. Якщо підходить і бренд зможе працювати з новою назвою — перед нами гарне ім’я.

Інтернаціонал — наш друг!

Наразі запуск бізнесів відбувається з англійською версією сайту та вимагає від підприємця думати про можливе масштабування на іноземні ринки. Якщо ці думки голову бізнесмена не відвідали, можливо, він не знає, що таке масштабування? Подбайте, щоб ім’я компанії легко вимовлялося не тільки вашим сусідом, а й іноземцем, який випадково заглянув на ваш сайт і не знає, як зробити покупку.

Не вимога, а побажання

Останній пункт не так просто виконати, тому він є рекомендаційним. Оскільки назва компанії часто вимовляється вголос, її потрібно буде диктувати телефоном клієнту, який може не розуміється на тонкощах англійської. Позбавтеся значків долара та інших несподіваних символів. Ви не виявите свою закостенілість, це турбота про клієнта, що в тисячу разів цінніше. Також враховуйте особливості дикції, не допускайте слів із перебором приголосних.
 

Надихайтеся!

І на останок — поради, як набути унікальності, спираючись на відомі методи.

Дивіться закордонні проекти

У цьому немає нічого ганебного. Як правило, західні колеги мають ширший досвід у неймінгу, адже бізнес у них працює стабільніше, тому нових імен, які потрібно народити з нічого, з’являється значно більше. Нерідко саме з американського бізнесу можна отримати кращі ідеї для українських просторів.

Дивіться науково-популярні передачі

Купа класних назв ховається від нас у біології, фізиці та хімії. Образи тварин підсвідомому рівні народжують емоційний контакт. Імен-зоонімів напрочуд мало. Це ґрунт для вашої роботи!

Слухайте своє мовлення

Ознайомтеся з таким методом, як алітерація. Це повторення тих самих/схожих за звучанням приголосних у слові. Коли ви почнете дотримуватися цієї поради, то помітите, що в західних брендів алітерація зустрічається дуже часто: Brook Bond, Rolls Royce, Kit Kat, PayPal. Ну і як же не згадати Coca-Cola!

30 грудня 2022
4.1 / 5 (10 голосів)