Ефективні форми Email підписок

139
5 хв.

Email marketing – невіддільний інструмент, що активно використовується у digital media. Email маркетинг надає велику кількість можливостей для компанії: від залучення аудиторії до її утримання та підвищення рівня лояльності з її боку.

Насамперед щоб система просування запрацювала, компанії необхідно отримати дані користувача, а саме – адресу електронної пошти. Зробити це можна неймовірною кількістю варіантів, але нам цікавий один конкретний – форма підписки на сайт/ресурс.

Так-так, це саме те віконце, що так дратує користувачів, але так важливо для компаній. Чому воно дратує? Чи не замислювалися? Швидше за все тому, що компанія погано продумала аспект збору даних клієнтів. Якщо все зробити грамотно, врахувати переваги ЦА та загальну концепцію, то користувач сам залишатиме свої дані. Не вірите? А зараз ми поговоримо про те, як має виглядати ідеальна форма підписки та розглянемо всі її варіанти.

З чого складається форма підписки?

Форма підписки — проста і зрозуміла форма, заповнюючи яку, клієнт залишає свої дані компанії. Згодом він отримуватиме повідомлення про різні заходи, акції, бонуси та пропозиції.

Складається вона з кількох компонентів:

  • заголовок (у ньому акцентується на суті підписки);
  • опис профіту від оформлення підписки;
  • поля для введення інформації: пошта та телефон або пошта та ім'я;
  • чекбокс (ситуативна складова);
  • кнопка підтвердження.

Якщо зі структурою форми розібралися, то подивимося на типи підписок. Так, їх немало і всі вони різняться між собою.

Варіанти форм підписки на різних сайтах

Почнемо з найпопулярнішої та найменш нав'язливої — вбудованої форми.

Вбудована форма підписки (як несподівано) інтегрована в інтерфейс і має статичне розташування. Вона розрахована на ЦА, яка справді зацікавлена в отриманні різних повідомлень від компанії. Користувач знаходить форму та заповнює самостійно. Компанія не нав'язує свою пропозицію через кожні кілька оновлень сторінки.

Така форма може використовуватися в комбінації з іншими варіантами підписок, наприклад, спливаючими.

Це зручно, адже користувач може випадково закрити «спливашку» на автоматі, а потім думати, де можна підписатися на розсилку повідомлень.

Локально, поле з підпискою може бути розташоване будь-де. Все залежить від самої архітектури сайту. Вона має бути ненав'язливою, виділятися, але не вибиватися із загальної концепції сторінки.

Плаваюча форма. На відміну від першого варіанту, плаваюча або нестатична форма підписки регулярно змінює своє розташування, але не заважає взаємодії з основними елементами сайту.

Такий формат підписки не заважає перегляду каталогів, отримання інформації або взаємодії з основними розділами сайту. Плаваючі вікна невеликі, вони дуже тактовно (найкраще слово) нагадують користувачу про таку опцію.

Найчастіше такі форми представлені у вигляді невеликої кнопки «підписатися на розсилку або оновлення», а після взаємодії з нею клієнт бачить вікно з полями для введення інформації.

Плавуча форма Email підписки.

Підписки або Pop-Up. Є невеликим інформаційним блоком, який може бути розташований в різних місцях сторінки сайту. Не обов'язково він має бути розміщений по центру екрана або у верхній частині. Він може з'являтися і в нижній частині робочої області, і в кутку тощо.

Плавуча форма Email підписки.

Багато хто вважає цей тип дратівливим. Все через те, що сервіси та компанії надто нав'язливі зі своєю пропозицією.

Користувач тільки відкрив сайт (минула хвилина) і оп «підпишіться». Він закриває і переходить на товар, який його цікавить, сподіваючись познайомитися з ним ближче і…. "Підпишіться". І далі так само з кожним оновленням або переходом на іншу сторінку.

Ніхто не витримає такого натиску, клієнт просто піде на інший сайт. Зі спливаючими вікнами потрібно бути тактовним стосовно клієнта.

Проведіть аналіз вашої ЦА та визначте оптимальний час для демонстрації опції підписки. Це може бути як 1 хвилина, так і 10. Все залежить від спрямованості сайту, ЦА та середнього показника утримання аудиторії.

Приємні бонуси. План робочий та надійний, як швейцарський годинник. Усі люблять подарунки та бонуси. Крім пропозиції підписатися, користувач може отримати бонус від компанії: від знижки на наступну покупку до промокоду на невелику суму.

Отримати знижку на 200 гривень замість адреси електронної пошти? Чому б і ні!

Можна піти далі та запропонувати інтерактив. Дайте користувачеві можливість виграти щось за підписку. Це може бути як міні-лотерея, так і обертання барабана із призами. Вони не повинні бути великими, достатньо невеликого промокоду чи безплатної доставки. Але такі дрібниці чіпляють аудиторію.

І насамкінець, ловіть пару порад з грамотного оформлення підписки:

  1. Мінімум писанини. Дайте клієнту 2-3 поля з інформацією та вистачить. Він не захоче заповнювати більше пунктів.
  2. Чітко пропишіть профіт від підписки: підпишешся – отримаєш.
  3. Можете комбінувати одразу дві форми підписки. Ідеальним буде поєднання: "статична + на ваш вибір".

Будьте чесними з клієнтами та не змушуйте його робити щось проти бажання. Клієнт – теж людина.

05 липня 2023
5 / 5 (1 голос)