Як скласти грамотне ТЗ на рекламні банери? Де шукати ідеї?

12325
5 хв.

Кожному фахівцю для виконання завдання необхідно ТЗ, зокрема і дизайнеру. ТЗ, тобто технічне завдання — документ з інформацією про те, як повинен виглядати банер, де враховані всі умови і побажання клієнта. Грамотне, чітке, структуроване ТЗ — гарантія результату, який сподобається і замовнику, і виконавцю. ТЗ — це не те, що обмежить дизайнера у креативі. Фахівець не здогадається сам, як повинна виглядати робота, хоча ця думка досить часто зустрічається.

Ставлячи завдання, замовник вже має уявлення про те, як повинен виглядати банер. Тому без грамотного ТЗ у 99% випадків замовник не схвалить варіант дизайнера.

Отже, яку інформацію має містити грамотне ТЗ на банер:

 1. Розміри
  Точні розміри банера і всі розміри необхідних адаптацій. Якщо ми говоримо про банер для реклами у соціальних мережах, стандартний — це квадратний банер розміром 1080х1080 пікселів. Банери, виконані в інших розмірах, називаються ресайз.
 1. Формат
  Необхідний формат кінцевого банера (jpg, png).
 2. Вага банера
  Вкажіть обмеження щодо ваги файлу, якщо вони є. Наприклад, вага статичних банерів для Google AdWords не повинна перевищувати 150 кб.
 3. Рекламний продукт
  Необхідно мінімально описати, для якого продукту або послуги робимо банер, але так, щоб у дизайнера була основна інформація і розуміння, що повинен донести банер до користувача при знайомстві з ним. Якщо потрібно мати загальне уявлення про компанію, вказуємо обов'язкові або бажані продукти для зображення на банері.
 4. Цільова аудиторія
  Вказуємо, для якої аудиторії призначений банер. Ця інформація важлива для визначення стилістики. Наприклад: "Для жінок та дівчат у стосунках”.
 5. Колірна палітра
  Якщо у бізнесу є брендбук, необхідно надати його дизайнеру. У ньому описується основний стиль бренду, фірмові кольори, шрифти та логотип. Якщо брендбуку немає, необхідно вказати, яку колірну гамму ви хочете бачити на банері, чи потрібно на нього додавати ваш логотип, бажаний шрифт. Якщо немає певних побажань, можете вказати, які кольори категорично не можна використовувати, це також допоможе дизайнеру.
 6. Стиль
  Вкажіть бажаний стиль: мультиплікація, фотореалістичний, текстовий, змішаний.
 7. Обов'язкові елементи
  Це елементи, які обов'язково потрібно включити в банер (фото, графічні матеріали, логотип, телефон, адреса і т.п.). Їх необхідно перерахувати, також додати вихідні зображення або дані, з якими надалі буде працювати фахівець.
 8. Ідеї
  Якщо у вас є розуміння, що конкретно ви хочете бачити на банері, надішліть дизайнеру зразки і референс, які вам сподобалися. Уточніть, що саме вас привабило в них (поєднання кольорів, шрифт, розташування елементів і т.д.). Навіть якщо ідей немає, перегляньте банери з вашої тематики і виберіть кілька вподобаних для того, щоб ви з дизайнером швидше знайшли спільну мову.

Тепер поговоримо про те, де саме взяти ці ідеї.

На просторах інтернету зараз досить багато фотохостингів, де можна знайти ідеї або навіть скачати необхідні елементи для створення банерів. Є платні і безкоштовні майданчики. Пошук, як і всюди, здійснюється за ключовими словами. Як вже сказала, даних ресурсів багато, я розповім вам про декілька, якими користуюся сама.

 1. Pinterest (Пінтерест) — соціальний інтернет-сервіс, фотохостинг, що дозволяє користувачам додавати в режимі онлайн зображення, поміщати їх у тематичні колекції і ділитися ними з іншими користувачами. Основна перевага даного сервісу в тому, що він безкоштовний і легкий у використанні, підтримує багато мов, зокрема і українську.
 1. Freepik — це великий сток якісних векторних зображень, фотографій, іконок для сайту і PSD-шаблонів. Кілька років тому Фріпік був безкоштовним, і внаслідок цього вдалося залучити велику кількість лояльних клієнтів. Коли фотосток ввів платну підписку (залишивши безкоштовну секцію), багато хто вирішив нею скористатися. Вартість передплати всього 10 $ на місяць, вона дозволяє завантажувати до 100 фотографій або векторних ілюстрацій на добу.
  Колекція фотостоку Freepik — поки трохи більше 3 млн. фотографій і 2 млн. векторів, але зараз на цьому сайті реєструється багато топових авторів, тому колекція швидко розширюється.
 1. Bēhance — майданчик, де своїми роботами діляться фотографи, дизайнери, ілюстратори з усього світу. Тут можна зустріти і початківців-фахівців, і арт-директорів великих рекламних агентств, які викладають свої і обговорюють чужі роботи.
  Bēhance почав роботу у 2006 і зараз на сайті достатньо учасників, щоб стати найбільшим співтовариством для творчих людей. Крім того, багато хто використовує його для натхнення — в топ сайту потрапляють дійсно класні роботи.
 1. Dribbble — онлайн-сервіс, який об'єднує графічних дизайнерів, веб-дизайнерів, ілюстраторів і 3D-візуалізаторів. Відмінний сервіс для натхнення, розвитку смаку і наламаного ока.

Висновок:

Обговорюючи банер з дизайнером, у вас має бути уявлення, який результат хочете отримати, потрібно максимально описати свою ідею фахівцю. Не забувайте вказати основні технічні характеристики. Ставлячи ТЗ, обговоріть терміни виконання. Якщо вони обмежені, уточніть, чи можливо реалізувати вашу ідею у ці терміни.
Поважайте фахівця, прислухайтеся до його порад і досвіду. Якісна комунікація дозволить створити гідні банери в термін і уникнути численних правок.

05 березня 2021
5 / 5 (8 голосів)