Ефективні онлайн-майданчики для продажу автомобілів

16
6 хв.

Продаж автомобілів в онлайн-форматі став звичною справою не тільки для українців, а і для більшої частини людей у світі. Тренд на купівлю вживаних автомобілів в Україні тільки зростає. Якщо вірити статистиці «Укравтопрому», то українці у 2023 році реєструють у 3,3 раза частіше іномарки, які були ввезені з-за кордону. На це впливає і спрощені правила реєстрації, ввезення машин, доступність автомобілів та співвідношення ціна-якість.

Попит тільки зростає, тому й актуальність сервісів із купівлі, підбору авто теж. І сьогодні ми поговоримо про особливості створення маркетплейсу або онлайн-сервісу з купівлі, продажу автомобілів.

Особливості майданчиків із продажу автомобілів

З чого складається класичний маркетплейс із продажу автомобілів? За етапами розробки він не відрізняється від будь-якого іншого цифрового продукту: від концепції до запуску й тестування на наявність помилок. Але ось функціонал майданчика відрізняється через специфіку продукту.

Каталог

Каталог автомобілів і система фільтрів на сайті мають бути максимально гнучкими. Користувач має мати можливість відсортувати всі позиції так, щоб знайти оптимальний варіант для себе. Які фільтри й можливості мають бути в каталозі товарів:

  1. Пошуковий рядок. Він гарантує можливість знайти необхідне авто в списку або схожі моделі, без системи фільтрів.
  2. Вікно з налаштуваннями пошуку, де будуть класичні параметри: тип кузова, об’єм двигуна, рік випуску машини, тип коробки передач, рік випуску, стан машини (нова або б/в), модель, покоління, вартість.
  3. Додаткові фільтри, на кшталт комплектації, типу двигуна (газ, бензин, дизель, гібрид).
  4. Якщо це сайт із продажу автомобілів усередині країни, то має бути інформація про місцезнаходження (продажу) машини.
  5. Якщо компанія працює не тільки з легковими автомобілями, то має бути можливість впорядкувати техніку за її належністю: будівельна, спецтехніка, вантажна тощо.

Картка товару

Картка товару створюється продавцем і має бути максимально інформативною. Продавець має надати своєму потенційному клієнту максимально повний спектр інформації про товар.

Продавець має обов’язково заповнити всі базові показники авто, зокрема і VIN-номер, який допомагає клієнтам дізнатися історію машини. VIN-номер є ідентифікаційним кодом авто, дає інформацію про рік випуску, дані виробника, за ним можна відстежити історію угод і ДТП. Останнє дуже важливо, якщо машина була завезена з-за кордону й піддавалася ремонту.

Ось так виглядає класична картка продавця на сервісі «interlogistic», який наша команда створювала. Там можна ознайомитися з усією важливою інформацією про автомобіль і його характеристики.

Верифікація користувача

Купівля машини — нечаста справа. Тут потрібно бути впевненим у тому, що продавець не обдурить і не підведе. Тому варто подбати про систему верифікації користувачів та їхньої особистості. Ця процедура не тільки дає змогу вибудовувати вигідні відносини між продавцем і клієнтом, збільшуючи кількість угод, а й підвищує лояльність до вашого інтернет-ресурсу, підвищує впізнаваність вашого бренду, що позитивно впливає на трафік.

Для верифікації можна використовувати водійські права власника, документи на автомобіль. Можна інтегрувати сервіси, на кшталт BankedID, щоб верифікувати користувача (і продавця, і клієнта).

Додаткові можливості

Є клієнти, які не хочуть купувати відновлені авто, бо можуть не довіряти сервісу, мають власних майстрів або інші причини на це. Для такої категорії можна створити розділ з авто, які не були відновлені та продаються із дефектами та пошкодженнями.

Ми виділили окрему категорію «Без ремонту», де клієнт може оцінити збиток і зіставити потенційні витрати на ремонт із цінами вже готових до експлуатації машин. Чим більше буде пропозицій, тим більшу аудиторію ви зможете залучити.

Історія угод. Ще один пункт, який підвищує рівень лояльності та довіри, а також демонструє ваш професіоналізм. Дайте користувачам можливість переконатися в реальності ваших послуг, їхній якості. Покажіть історію угод, які були укладені через вашу платформу.

Калькулятор

Важлива річ, якщо у вас є опція доставки машини під замовлення. Не всі компанії беруться за це з низки причин, але попит на послуги є. Щоб не витрачати час на додаткові консультації (та і клієнт не завжди любить спілкуватися з підтримкою), дайте користувачеві можливість самому все прорахувати.

Гнучкий і зручний калькулятор допомагає клієнту зрозуміти, скільки коштуватиме замовлення машини.

Застосунок

Застосунок або мобільна версія сайту — обов’язковий атрибут. Він дає новий користувацький досвід і спрощує взаємодію клієнта і вашого інтернет-ресурсу. Якісний застосунок може спростити низку дій, таких як верифікація особистості. Якщо ви реалізуєте верифікацію через застосунок Дія або BankedID, то користувачам не потрібно буде витрачати час на перемикання між різними пристроями, зайві фото документів. Усе вже буде в застосунку. Також це забезпечить додаткову надійність і впевненість клієнтів у якості сервісу.

Додаткові опції

Ми вирішили додати можливість замовити відео огляд. За символічну плату покупець може отримати відео з автомобілем під різними ракурсами та з різних сторін. Фото може не передавати реальну картину, а ось на відео «скрасити» дефекти або похибки не вийде. У такий спосіб ні клієнт, ні замовник не витрачатимуть додатковий час на зустріч і перегляди машини.

Купівля звіту CARFAX. CARFAX — компанія зі США, яка надає повну історію і дані про автомобілі. Клієнт може всього за пару доларів замовити звіт і перевірити справжність інформації.

Висновки

Як і в будь-якому іншому сегменті розробка онлайн-платформи з продажу автомобілів має свої особливості та фішки. Як їх визначити? Усе впирається тільки в потреби замовника і фінальні цілі сайту. Варіантів створення якісного, функціонального і зручного онлайн-ресурсу багато, головне — визначити болі цільової аудиторії та вирішити їх.

Попри велику конкуренцію в цьому сегменті, є цікаві концепції та рішення. Якщо вам потрібна допомога фахівців, наша команда Brander готова взятися за справу.

18 червня 2024
5 / 5 (2 голоса)