p.ua

Дизайн Frontend Backend QA Підтримка
P.UA
Друкуй. Купуй. P.ua
Ми навіть не знали, що питання пошуку картриджів та витратних матеріалів для принтерів у великих офісах стоїть настільки гостро. Знайти грамотного підрядника дуже важко, і першими це зрозуміли підприємливі власники P.ua, дистриб'ютори компанії Worldwide Manufacturing, ED. Вони звернулися до нас зі своїм проектом. Простота знаходження необхідного картриджа була озвучена як основне завдання. Нерідко замовлення робить людина, яка погано розуміється на товарних номерах та маркуваннях, тому їй хочеться, щоб усе можна було зрозуміти інтуїтивно. Крім того, в процесі оформлення замовлення покупцю потрібно ненав'язливо запропонувати розхідники, які ми називаємо супутніми покупками.

Як усе починалося та у що виросло

З власниками P.ua ми познайомилися у 2012 році. Brander тоді розробив сучасний магазин із функціоналом, повністю заточеним на реалізацію купівельної спроможності. Ми хотіли, щоб покупці знаходили потрібні складники для принтерів менш ніж за 15 секунд, і це вдалося. Близько 7 років пішло на те, щоб перетворити P.ua на сайт сучасного зразка. Тепер на ресурсі крім усього, що пов'язане з друкованою продукцією, можна виявити широкий спектр схожих та супутніх товарів. Каталог буде збільшуватися і надалі, а ми цьому будемо сприяти.

Технічні деталі

Клієнт хотів, щоб роботу завершили швидко, і ми здійснили його бажання. Розвинути прискорення вдалося завдяки Magento 2.3. Перехід на Magento був не дуже простим, тому довелось інтенсивно працювати. Проект розвинули до масштабу лідерів ринку у сегменті, тому нам довелося враховувати масу нюансів, які змінити вже не виходило. Ми обожнюємо подібні челенджі, а ще більше любимо бути переможцями. В результаті Brander змогли впровадити на сайті конверсійну логіку, завдяки якій через P.ua можна проводити до тисячі угод на день, не втрачаючи динаміку.

Зовнішній вигляд

Вирішили не перелопачувати UX/UI, а натомість сконцентрувати увагу на фронтенді та бекенді. Ми розробили пошуковий модуль та понад десять різних фільтрів до нього, а також алгоритми комплектації товарів. Покупці навчилися знаходити потрібні аналоги та розцінки. Ми також додали можливість оформлення замовлення на юридичну та фізичну особу. Про це неодноразово просили покупці P.ua, тому ми не могли просто ігнорувати їхні фідбеки.

Пошук 2.0

За допомогою движка Elasticsearch додали кастомну логіку з пошуком товарів, розділених за категоріями. Такий пошук дозволив запровадити гнучку систему категорій, де знаходити бажане стало простіше. Жертвувати естетикою сайту не довелося, що влаштовувало нас цілком і повністю.

Девайси

Тепер, коли покупець обирав собі модель принтера, йому автоматично показувало всі пристрої відповідної категорії. Коли асортимент сайту почав розширюватися, клієнт за допомогою вмонтованого модуля міг створювати собі пошукові пресети для подальших покупок. Повірте, функція пам'яті на сайті робить чудеса.

Стандартний Magento має лише дві категорії статусів товарів: є чи ні в наявності. Ми вирішили, що цього недостатньо, і прописали необмежену кількість статусів для товарів. Завдяки зручності інтеграції з 1С адміністратор сайту брав все під свій контроль та налаштовував під власні потреби.

Про оптимізацію

Система навчилася розраховувати час доставки товару та надсилати відповідні повідомлення менеджерам. Фільтрацію товарів ми оптимізували настільки, що видача списку позицій займала лічені секунди. Особливо важливо було, щоб все швидко працювало на мобільних пристроях, але фахівці Brander досягли цього.

Категорії

Для покупця дуже важливою є гнучкість каталогу. Ми ввели понад 30 різних параметрів: від вартості до сумісності принтера з вибраним картриджем, щоб покупець не робив зайвих покупок. У колі співробітників Brander така функція отримала назву "алгоритм аналогів". Нам здається, що це дуже вдала назва, чи не так?

Покупку тепер можна оформити від імені юридичної чи фізичної особи. Процес сильно спростився, що дало змогу отримувати товари, не виходячи із дому. Доставку можна налаштувати до дрібниць, щоб після цього було легше розбиратися з кінцевою точкою прибуття товару.

Тюнінг

P.ua захотіли собі розширену електронну комерцію від Google та Facebook Pixel, після чого вони її отримали. Ми додатково налаштували Facebook та Google Feeds, а також вирішили не забувати про оптимізацію. Оновити оптимізацію потрібно було для збільшення швидкодії на лептопах та кишенькових девайсах.

Висновки

  • Оновлений сайт почав радувати око за багатьма параметрами. Ми змогли у кілька разів збільшити швидкість завантаження, а також підвищити зносостійкість платформи. Тепер ні про які “падіння” не йдеться, тому що сайт спокійно може витримувати великі навантаження, і при цьому він не схильний до зависань через тривалі сесії.
  • Пошуковий модуль став швидше та точніше видавати те, що шукає клієнт. Ми хотіли, щоб навіть за повного набору фільтрів можна було отримати свій товар з точністю до однієї літери, і свого досягли.
  • Алгоритм аналогів — це наша улюблена фішка, яка допомагає покупцеві знаходити товар значно простіше і швидше. Помилки та неправильні видачі неприйнятні, лише стовідсоткова точність.
Технології
Frontend
HTML СSS HTML СSS GRUNT GRUNT REQUIREJS REQUIREJS
CMS
MAGENTO 2.3 MAGENTO 2.3
Backend
PHP PHP
Database
MYSQL MYSQL REDIS REDIS FACEBOOK FEEDS FACEBOOK FEEDS GOOGLE FEEDS GOOGLE FEEDS
Services
ELASTICSEARCH ELASTICSEARCH
Shipping
Nova Poshta Nova Poshta Ukrposhta Ukrposhta Justin Justin
Billing
LIQPAY LIQPAY
Traffic sources
SMS SMS
Next
Ми чекаємо на ваш проект
Що вас цікавить?
Лише один файл.
Обмеження: 5 МБ.
Дозволені типи: pdf, doc, docx, odt, ods.
5 / 5 (129 голосів)