Technologies

Api Yandex Maps

Yandex Maps — пошуково-інформаційна картографічна служба, розроблена компанією Яндекс. Це російський аналог Google Maps, який так само просто встановити й потрібно щомісяця оплачувати, якщо ви використовуєте сервіс частіше, ніж це дозволяють безплатні ліміти.

Скільки коштує встановити Yandex Мапи на сайт і як саме це зробити

Якщо ви вважаєте, що вам потрібні Yandex Мапи, вставити їх на сайт можна умовно безплатно. Якщо вибрати вільну версію, ваші клієнти можуть використовувати карти до 25 тисяч разів за добу, якщо водночас не будуть задіювати геокодер. Так називається корисна функція, HTTP-сервіс повертає об’єкти знайдені за адресою або адресою за координатами.

 

З 1 листопада 2020 року ліміт API Геокодера, який раніше також міг безплатно обробляти 25 000 запитів на добу, змінився і становить усього 1000. Якщо це значення буде перевищено, то мапи перестануть працювати. Політика ціноутворення Яндекс для комерційного використання мап дуже гнучка, тому ліміти й тарифи уточнюються перед підключенням.

01
01
Як отримати API Yandex Карт

Для отримання API-ключа потрібно зайти на сайт розробників Яндекс, вибрати потрібні пункти (JavaScript API та HTTP Геокодер) і заповнити реєстраційну картку. Тут же потрібно буде вибрати між безплатною версією й комерційною, зазначивши тариф. Далі потрібно додати посилання на сайт, описати, навіщо вам потрібні Мапи й погодитися з призначеним для користувача угодою. Система згенерує для вас API та ви зможете активувати мапу.

02
02
Як встановити Yandex Мапи на сайт

Щоби завантажити код для вставки на сайт, потрібно авторизуватися в Яндекс і створити мапу в розділі Конструктор. Далі вводиться потрібна адреса і відразу налаштовується зовнішній вигляд мапи — тип і колір мітки, опис та підпис. Після зміни цих параметрів усі налаштування зберігаються й можна отримати HTML-код для вставки на сайт.

Висновок

Yandex Мапи вставити на сайт — значить поліпшити користувальницький досвід, надавши відвідувачам комфортний сервіс. Вони так само прості в установці, і звичні для певної цільової аудиторії, але не пропонують таких широких можливостей кастомізації, як Мапи Google.

Через українських інтернет-провайдерів використовувати сервіси Яндекс, зокрема Мапи, неможливо, якщо не заходити на сайт через VPN. В інших країнах, крім Росії, вони також користуються набагато меншою популярністю, ніж Google Map і навіть у РФ, після останніх змін багато, хто відмовляється від використання сервісу. Проте, якщо у вас невеликий бізнес або навпаки велика компанія на цьому ринку, то ви не потрапите під ліміти або не витратити зайвого з комерційного бюджету, а значить варто додати Yandex Мапи для сайту.

Розробка ECOMMERCE проектів
Розробка ECOMMERCE проектів

9 років у електронній комерції. Ми вирішуємо питання бізнесу за допомогою інструментів консалтингу, мобільної та web розробки, digital маркетингу.

Визначаємо цілі проекту, обираємо інструментарій та збираємо продукт із потужним двигуном. Зростаємо з клієнтами та вдосконалюємо продукти разом.